Vážení zákazníci objednávky přijaté do 16 hodin, předáme dopravci týž den. Doručení můžete očekávat orientačně 24 - 48 hodin Objednávky s váhou vyšší než 8 kg, Zasilkovna nepřijímá. Zásilka je doručovaná dopravcem DPD, který dopravuje zásilky do 30kg na Vaší adresu.

Kendamil Medi Plus Lactose-free (400 g)

Kód: 77000212
Neohodnoceno
Značka: Kendamil
279 Kč / ks 254 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Potravina pro zvláštní lékařské účely (v prášku), vhodná od narození do 1 roku věku dětí, nemohou-li být kojeni. Potravina pro řízenou dietní výživu při intoleranci laktózy. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lactose-free

Potravina není vhodná pro kojence s vrozenou alergií na kravské mléko nebo s vrozenou poruchou metabolismu sacharidů (galaktosemii) a musí být podávána pouze na doporučení lékaře a pod jeho dohledem. Bez laktózy a sacharózy. Obsahuje intaktní bílkovinu kravského mléka.
+
Potravina pro zvláštní lékařské účely (v prášku)
+
Potravina pro řízenou dietní výživu při intoleranci laktózy
0 až 12 měsíců,
nemohou-li být kojeni

Nejvyšší královské ocenění

Výrobce Kendamilu, Kendal Nutricare, obrdžel ocenění Queen’s Award for Enterprise za rok 2020, což je nejvyšší možné vyznamenání udělované britským firmám. A to samotnou královnou.

Přes 50 let tradice

Dětskou stravu vyrábíme již od roku 1962. Naše produkty jsou vyvíjeny týmem odborníků a specialistů tak, aby podporovaly přirozený růst a vývoj vašeho dítěte.

Z neposkvrněné přírody Lake District

Britský národní park Lake District je znám svými nekonečnými křišťálovými jezery a nedotčenou přírodou. V této krásné oblasti se dětská strava Kendamil vyrábí.

Lake District

Jak se mléko Kendamil používá?

Umyjte si ruce, sterilizujte veškeré pomůcky a lahvičku dle pokynů výrobce.
Převařte čerstvou vodu a nechte vychladnout. Ideální teplota je 37°C (v příliš chladné vodě se mléko může hůře rozpouštět). Nalijte požadované množství vody do láhve.
Pomocí odměrky, která je součástí balení, přidejte daný počet zarovnaných odměrek do láhve s vodou.
Uzavřete láhev a dobře protřepejte, aby se prášek rozpustil.
Vždy před podáváním nejprve ochlaďte na teplotu přirozenou k pití.

Tabulka doporučeného dávkování

Přibližný věk
dítěte
Přibližná váha dítěte
Objem vody na 1 dávku
Počet odměrek na 1 dávku
Počet dávek během 24 hodin
0–1 týden
3 kg
90 ml
3
6
1–4 týdny
3,5 kg
120 ml
4
5
1–2 měsíce
4,5 kg
150 ml
5
5
3 měsíce
5,5 kg
180 ml
6
5
4–5 měsíců
6,5 kg
210 ml
7
5
6 měsíců
8 kg
240 ml
8
4
6–12 měsíců
 
210 ml
7
2–3
1 odměrka = 4,3 g
1 odměrka na 30 ml vody

Tato tabulka doporučeného dávkování slouží pouze jako pomůcka. Každé dítě je jiné a může vyžadovat menší nebo větší dávky, než je uvedeno níže. V případě potřeby konzultace se obraťte na svého nutričního specialistu/pediatra. Dítě od ukončeného 6. měsíce potřebuje vypít okolo 600 ml mléka za den k jídlu nebo pití spolu s dalšími potravinami.
DŮLEŽITÉ INSTRUKCE PRO KRMENÍ:
Používejte správné množství zarovnaných odměrek, jak je instruováno. Dítěti může být špatně při použití více nebo méně odměrek, než je nařízeno. Pokud připravené UM nevyužijete do 2 hodin od připravení, doporučujeme jej vylít a připravit nové. Nepřidávejte do připraveného UM produkty, které jsou určené pro dospělé, jako je trvanlivé kravské mléko apod. Neohřívejte v mikrovlnné troubě. Dítě od ukončeného 6. měsíce potřebuje vypít okolo 600 ml mléka za den k jídlu nebo pití spolu s dalšími potravinami. Některé děti mohou trpět průjmem, nadýmáním nebo větry. To může být známkou dočasné nesnášenlivosti laktózy. Kendamil bezlaktózové mléko bylo vytvořeno pro kojence s intolerancí nebo dočasnou intolerancí laktózy.

Na co se nás často ptáte?

Kendamil Medi Plus Lactose-free je potravina pro zvláštní lékařské účely, která je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni. Dále je vhodná i od ukončeného 6. měsíce do 1 roku v rámci smíšené stravy. Je určen jako výživa při intoleranci laktózy a to jak vrozené, tak získané. Používá se na základě doporučení lékaře a pod jeho dohledem.
Kendamil Medi Plus Lactose-free se nesmí používat při galaktosémii, protože obsahuje zbytkové stopy laktózy (< 0,0065 μg/ 100 ml) a alergii na bílkoviny kravského mléka, protože zdrojem bílkoviny je intaktní bílkovina kravského mléka. O rozhodnutí o používání Kendamil Medi Plus Lactose-free se vždy poraďte s dětským lékařem.
Intolerance laktózy je neschopnost člověka strávit laktózu (mléčný cukr), která se vyskytuje ve všech živočišných mlécích.
Laktóza, neboli mléčný cukr, je disacharid, který se skládá ze dvou jednoduchých sacharidů – galaktózy a glukózy a která je v tenkém střevě štěpena enzymem laktázou. Přirozeně se vyskytuje v mléce savců. Ve střevě zvyšuje vstřebávání vápníku a působí jako substrát pro výživu některých baktérií.
Laktáza je enzym, který v trávicím ústrojí štěpí laktózu na jednoduché sacharidy – galaktózu a glukózu. Jeho aktivita je nejvyšší v raných fázích života a postupně klesá.
Intolerance laktózy se může projevovat nadýmáním, plynatostí, průjmy, střevními (kojeneckými) kolikami, pocity plnosti, bolestmi břicha, nechutenstvím. Projevy mohou být podobné jako u alergie na mléko a proto se vždy obraťte na dětského lékaře.
Intolerance laktózy je způsobena nedostatkem enzymu laktáza, zatímco alergie na mléko je způsobena imunitní reakcí těla na mléčné bílkoviny (alergie na bílkoviny kravského mléka – ABKM). Projevy intolerance laktózy a ABKM se často zaměňují a proto, pro určení diagnózy, je nutné se obrátit na dětského lékaře.
Příznaky intolerance laktózy a alergie na mléko mohou být podobné a proto se, v případě příznaků nebo podezření, vždy obraťte na dětského lékaře.
Ne, Kendamil Medi Plus Lactose-free se při alergii na mléko nesmí používat. Použití konzultujte s dětským lékařem.
Galaktosemie je vrozená vada metabolismu monosacharidu galaktózy, která je součástí laktózy a je tedy obsažena v každém mléce. Jedná se o onemocnění dědičné a závažné. Jediným řešením léčby je vyloučení laktózy ze stravy. Kendamil Medi Plus Lactose-free se při galaktosémii nesmí používat, protože obsahuje zbytkové stopy laktózy (< 0,0065 μg/ 100 ml).

Složení

Sušený glukózový sirup
Rostlinné oleje (slunečnicový, kokosový, řepkový)
Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka)
Dehydrovaný mléčný tuk
Kaseinát vápenatý (z mléka)
Citrát vápenatý
Fosforečnan vápenatý
Citrát sodný
Hydroxid draselný
Chlorid draselný
Cholin bitartrát
Chlorid hořečnatý
Vitamín C
Kyselina dokosahexaenová (olej z mikrořas Schizochytrium sp.T18)
Inositol
Kyselina arachidonová (olej z Mortierella alpina)
L-cystein
Taurin
Nukleotidy (Cytidin-5´-monofosfát, sodná sůl Uridin-5´-monofosfátu, Adenosin-5´-monofosfát, sodná sůl Inosin -5′-monofosfátu, sodná sůl guanosin-5′-monofosfátu)
Síran železnatý
Síran zinečnatý
L-karnitin
Vitamin E
Niacin
D-pantothenát vápenatý
Síran měďnatý
Riboflavin
Thiamin
Vitamín A
Vitamín B6
Jodid draselný
Síran manganatý
Kyselina listová
Seleničitan sodný
Vitamín K
Molybdenan sodný
Vitamín D
Biotin
Vitamín B12
Alergeny vypsány tučně.
Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.

Výživové údaje a energetická hodnota

 
 
na 100 g
na 100 ml
Energetická hodnota
kJ/kcal
2130/504
275/65
Tuky
g
27,1
3,5
    - Kys. alfa linolenová (ALA)
mg
390
51
    - Kys. dokosahexaenová (DHA)
mg
125
16
    - Kys. linolová (LA)
mg
4000
520
    - Kys. arachidonová (AA)
mg
63
8,4
Sacharidy
g
54
7
    - z toho laktóza
mg
<50
<6,5
Bílkovina (N x 6.25)
g
11
1,4
    - z toho syrovátková bílkovina
g
6,6
0,85
Vitamíny
Vitamín A
μg-RE
418
54
Vitamín D
μg
11
1,5
Vitamín E
mg-a-TE
13
1,7
Vitamín K
μg
26
3,4
Vitamín C
mg
100
13,5
Thiamin
mg
0,5
0,07
Riboflavin
mg
0,9
0,12
Niacin
mg
6
0,8
Vitamín B
mg
0,23
0,03
Folát
μg DFE
200
26
Vitamín B12
μg
1,5
0,2
Kyselina pantothenová
mg
5
0,7
Biotin
μg
20
2,6
Minerály
Sodík
mg
150
19
Draslík
mg
650
84
Chlorid
mg
410
53
Vápník
mg
360
47
Fosfor
mg
239
30,8
Hořčík
mg
45
5,8
Železo
mg
6
0,8
Zinek
mg
3,9
0,5
Měď
mg
0,4
0,05
Jód
μg
112
15
Selen
μg
20
2,6
Mangan
μg
100
13
Chrom
μg
<51
<6,5
Molybdenan
μg
<70
<9
Fluorid
mg
<0,1
<0,015
Ostatní
Taurin
mg
43
5,6
Cholin
mg
160
21
Inositol
mg
83
10,7
L-Karnitin
mg
9
1,2
Nukleotidy
mg
24
3,2
Zpět
k nákupu
Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob, jak vyživovat vaše dítě. Kendamil bezlaktózové mléko musí být užíváno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Kendamil bezlaktózové mléko je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni. Dále je vhodný i od ukončeného 6. měsíce do 1 roku v rámci smíšené stravy. Není vhodné pro parenterální použití (krmení přímo do krevního řečiště). Kendamil bezlaktózové mléko užívejte jen pod lékařským dohledem. Při krmení z lahvičky, zamezte nepotřebnému prodlužování kontaktu savičky se zuby dítěte, zvyšujete tím riziko zubního kazu. Ujistěte se o vyčištění zubů vašeho dítěte, po každém krmení před spaním. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu a skladování. Potravina pro zvláštní výživu - potravina pro zvláštní lékařské účely.
Hmotnost: 400 g. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Skladujte na chladném a suchém místě. Baleno v ochranné atmosféře. Minimální trvanlivost do (Best before) viz. dno plechovky. Spotřebujte do 4 týdnů po otevření. Chraňte před chladem a mrazem. Země původu: Velká Británie. Distributor: Health Academy s.r.o., Zbraslavská 22/49, 159 00 Praha, Česká republika.

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální kojenecké mléko
Hmotnost: 0.1 kg
Od ukončeného: 0. měsíce
bez laktózy: ano
Položka byla vyprodána…