DETTOL Antibakteriální ubrousky na povrchy Citron a Limeta 32ks

Kód: 560
1 hodnocení
Značka: Dettol
99 Kč 81,82 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Omlouváme se, ale na toto zboží Nelze uplatnit slevový kupón a odběr je limitován na max 1ks.

Antibakteriální ubrousky na povrchy Dettol Citron a Limeta 36 ks ničí 99,9 % bakterií a virů včetně E.coli, salmonelly a viru chřipky. Ubrousky bez bělidla a barviv jsou ideální pro rychlé a hygienické čištění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Dettol antibakteriální ubrousky na povrchy ničí 99,9 % bakterií a virů. Odstraňují 90 % alergenů (prach, srst, pyl) přítomných na utíraném povrchu. Vhodné na kuchyňská prkénka, dětské židle, přebalovací podložky, lednice, odpadkové koše, dřezy, vodovodní kohoutky či toaletní sedátka

 Jak rozumíme novému koronaviru (2019-nCoV)

Co je koronavirus

Podle Světové zdravotnické organizace[i] jsou koronaviry (CoV) velká čeleď virů, které způsobují širokou škálu nemocí, od běžného nachlazení až k vážnějším onemocněním jako je Blízkovýchodní respirační syndrom (MERS-CoV) a těžký akutní respirační syndrom (SARS-CoV).

 

Co je nový koronavirus z roku 2019 (2019-nCoV)

Nový koronavirus z roku 2019 (2019-nCoV) je nový kmen koronaviru, který byl poprvé identifikován během vyšetřování propuknutí onemocnění v čínském městě Wu-chan. Je důležité poznamenat, že úroveň obtížnosti přenosu viru z osoby na osobu se může lišit případ od případu. Některé viry jsou vysoce nakažlivé, zatímco jiné méně. Probíhá vyšetřování, které povede k lepšímu pochopení přenosnosti, závažnosti a dalších rysů týkajících se 2019-nCoV a momentálně se vyskytují indikace toho, že dochází k přenosu z osoby na osobu.[ii]

 

Poznejte příznaky koronaviru

Podle Centra pro kontrolu nemocí (CDC) hlásili pacienti s potvrzeným nakažením 2019-nCoV od lehkých po závažná respirační onemocnění se symptomy zahrnujícími:

 • horečku,
 • kašel,
 • dušnost.

CDC tentokrát věří, že symptomy 2019-nCoV se můžou objevit minimálně po dvou a maximálně po 14 dnech po vystavení viru. Toto je založeno na předchozím pozorování stejně jako na inkubační době virů MERS.[iii]

 

Jak se koronavirus šíří

CDC uvádí[iv], že koronaviry se nejčastěji šíří od nakažené osoby k dalším osobám skrze:

 • vzduch během kašlání nebo kýchání,
 • blízký osobní kontakt, jako je například dotek nebo potřesení rukou,
 • fyzický kontakt s objektem nebo povrchem, na kterém se virus nalézá, poté dotýkání se úst, nosu nebo očí bez předchozího umytí rukou,
 • vzácně také znečištění fekáliemi.

 

Momentálně není jasné jak snadno nebo kontrolovatelně se 2019-nCoV šíří mezi lidmi. Mnoho je stále potřeba prozkoumat, zejména co se týče přenosnosti, závažnosti a dalších rysů spojovaných s 2019-nCoV. Šetření probíhá. 

 

Jak se chránit před koronavirem

Nejlepším způsobem, jak se chránit, je vyhýbat se vystavení viru. CDC vždy doporučuje[v] jednoduché každodenní preventivní kroky k zabránění šíření respiračního viru, zahrnující:

 • Vyhýbejte se blízkému kontaktu s nemocnými osobami.
 • Nedotýkejte se svých očí, nosu nebo úst nemytýma rukama.
 • Často si myjte ruce mýdlem a vodou, a to alespoň po dobu 20 sekund. Pokud nemáte k dispozici mýdlo a vodu, použijte dezinfekci na ruce na bázi alkoholu.
 • Omývejte a dezinfikujte věci a povrchy, kterých se často dotýkáte.
 • Zůstaňte doma, pokud jste nemocní.
 • Při kašlání nebo kýchání si zakrývejte ústa kapesníkem, který poté vyhoďte do odpadkového koše.

Stejně jako u všech nakažlivých nemocích může úroveň hygieny hrát roli v kontrole jejího šíření. Nicméně nejdůležitějším zdravotním doporučením veřejnosti je přihlásit se v nejbližším zdravotnickém středisku, pokud se u vás objeví jakékoliv příznaky indikující koronavirus. Než tak uděláte, doporučuje se zavolat vašemu lékaři a informovat ho o vašich cestách a příznacích. Oni vám poté poradí, jak si obstarat lékařskou péči, aniž byste vystavili vaší nemoci další osoby.

 

CDC a Světová zdravotnická organizace konkrétně doporučují lidem často si mýt ruce mýdlem a vodou nebo používat dezinfekci na bázi alkoholu jako klíčový nástroj prevence proti šíření koronaviru 2019-nCoV. Kvalitní dezinfekce pomůže snížit riziko, kterému čelí rodiny. Náš Dettol Antibakteriální gel na ruce obsahuje ethanol (alkohol) jako aktivní ingredienci bakteriální dezinfekce v souladu s doporučeními CDC a Světové zdravotnické organizace.

Více informací můžete najít na webových stránkách: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/, a/nebo na stránkách Světové zdravotnické organizace: https://www.who.int/health-topics/coronavirus .

 

[i] https://www.who.int/health-topics/coronavirus

[ii] https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/

[iii] https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/about/symptoms.html

[iv] https://www.cdc.gov/coronavirus/about/transmission.html

[v] https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/about/prevention-treatment.html